Rozlučka ml. přípravky

     Zdravím všechny naše příznivce. V sobotu 16.12.2017 proběhlo tradiční rozloučení s fotbalovou sezónou našich nejmenších fotbalistů v tělocvičně TJ Spartak Chrastava. Pod taktovkou trenéra Petra Rachlického proběhl nejprve slavnostní nástup, na kterém starosta města Chrastavy Ing. Michael Canov pronesl úvodní řeč. Poděkoval rodičům, že podporují své ratolesti ve sportovních aktivitách a popřál všem klukům, aby jednou mohli v tomto sportu reprezentovat město Chrastava stejně tak dobře, jako to aktuálně dělají muži v divizním týmu A. Dále se ujal slova předseda TJ Spartak Chrastava pan Petr Rozmajzl, který rovněž poděkoval klukům, ale především trenérovi Petru Rachlickému za jeho dosavadní práci s přípravou malých fotbalistů a pak všem popřál bohatého Ježíška.

     Velmi příjemné a pro naše nejmenší fotbalisty rozhodně povzbuzující bylo, že se na ně přišli podívat hráči z A týmu a to konkrétně Jiří Štajner, Ludvík Zíka a Filip Henzl.

     Po nástupu proběhla nejprve soutěž mezi jednotlivými týmy dětí a rodičů v opičí dráze. Poté se uskutečnil turnaj pěti týmů sestavených z dětí a rodičů. Každý zápas trval 15 minut a našim nejmladším fotbalistům se v nich vždy podařilo jednoznačně zvítězit. Turnaj tak dopadnul ke spokojenosti všech zúčastněných. Na závěr předali trenéři Petr Rachlický a p. Hovad svým svěřencům medaile a dárky. Předseda Petr Rozmajzl společně s Ludvíkem Zíkou a Filipem Henzlem vyhodnotili a odměnili nejlepší hráče. Na konec rodiče poděkovali trenérům a popřáli jim příjemné vánoční svátky plné klidu a odpočinku.

     Turnaj i rozloučení s letošní fotbalovou sezónou nejmladších fotbalistů proběhlo bez zranění a všichni jsme si to náramně užili. Děkujeme všem.

Fotografie z fotbalové rozlučky

4. soutěžní utkání mladší přípravky

V sobotu 9.9.2017  jsme sehráli soutěžní utkání v Hrádku nad Nisou proti místním klukům a Stráže nad Nisou. Opět jsme měli jako partnera chlapce a děvče z Chotyně. První utkání jsme se sehráli se Stráží, kterou jsme porazili po dobrém výkonu 3:1. Ve druhém jsme nastoupili proti domácím a po nedobrém výkonu prohráli 5 : 3.  Kdo nás reprezentoval?  David a Dan Hartmanovi, Pepa a Ondra Hovadovi, Kuba Štofčík, David Jůva, David Pilař, Adam Turok, Matyáš Martenek a Tomáš Stejskal. Za bojovnost zvlášť v prvním utkání zaslouží pochvalu David Pilař, Tomáš a Dan. Ostatní musí zabrat.

Na závěr poděkování patří i rodičům, kteří nás doprovodili. V sobotu odjíždíme do Chotyně, kde nastoupíme proti Krásné Studánce.

Trenéři Petr a Pepa

Soutěžní utkání mladší přípravky

V úterý 5.9.2017  jsme s našimi nejmladšími sehráli odložené soutěžní utkání ve Vesci proti místním klukům z Vesce a Ruprechtic. Opět jsme měli jako partnera chlapce a děvče z Chotyně. V prvním utkání jsme se sehráli s Ruprechticemi, které jsme porazili 6:1. Ve druhém jsme nastoupili proti domácím a tam jsme pohořeli a prohráli 4:2. V posledním utkání jsme změřili síly s Chotyní a tam opět kluci zabojovali a vyhráli 7:0. Kdo nás reprezentoval?  David a Dan Hartmanovi, Pepa a Ondra Hovadovi, Kuba Štofčík, David Jůva, David Pilař, Adam Turok, Matyáš Martenek a Tomáš Stejskal. V utkáních byli vidět hezké chvilky i ze strany kluků, kteří nastupují poprvé. Za bojovnost si zvlášť zaslouží pochvalu Kuba, všichni tři Davídkové a Ondra.

Na závěr poděkování patří i rodičům, kteří nás doprovodili. V sobotu odjíždíme na horkou půdu do Hrádku nad Nisou.

Trenéři Petr + Pepa

Zahájení sezóny mladší přípravky

V sobotu 2.9.2017 jsme s našimi nejmladšími zahájili novou fotbalovou sezónu. Podle nových regulí Libereckého fotbalového svazu se již nebude hrát formou turnajů jak v minulosti, avšak formou soutěže. Tzn, že každý týden až do 28.10.2017 sehrajeme mistrovská utkání. Jelikož předpokladem (zřejmě) je, že bude hrát mužstvo A i B, tak hrajeme v tandemu s přípravkou Chotyně, s kterou budeme všechna utkání absolvovat. Je to hlavně náročné na kluky a rodiče, protože každá neúčast hráče bude znát.

K utkání v sobotu:

Jako hosté přijeli kluci z Vratislavic a Doubí. Nakonec i kluci z Chotyně, kterých bylo pouze 5, ale byli stateční, bojovali a vzájemně jsme si s hráči pomohli. Nebudu zveřejňovat výsledky, ale sehráli jsme 3 utkání, kde jsme dvě vyhráli a jedno o gól prohráli. Kluci si zaslouží velkou pochvalu za bojovnost a snahu,  vždyť pro některé to bylo vůbec poprvé, kdy v dresu reprezentovali Spartak Chrastavy (viz foto).

Na závěr bych chtěl poděkovat rodičům, kteří pomohli s přípravou hřiště a dále bych chtěl oznámit, že p. Hovad přislíbil pomoc při trénování a vedení mužstva, za což mu určitě všichni děkujeme.

Děkuji trenér Petr

Turnaj mladších přípravek v Hrádku n.N.

Turnaj mladších přípravek

V sobotu 24.6. za hezkého slunečného počasí se naši nejmenší fotbalisti zůčastnili před prázdninami turnaje v Hrádku nad Nisou „O putovní pohár starosty města“ na travnatém hřišti Slovan Hrádek nad Nisou. Turnaj byl obsazen kvalitními družstvy.  Vedle dvou domácích týmů A a B se turnaje zúčastnila mužstva z Hejnice, Ruprechtice, Doubí, zahraniční družstvo ze sousední Bogatyni. Zpestřením byla účast družstva děvčat z Krásné Studánky.

Naši kluci nastoupili v sestavě Tonda Nosek, Lukáš Močárko, Dominik Matuškovič, Dan a David Hartmanovi, Ondra a Josef Hovadové a Matyáš Martenek. Z turnaje se bohužel na poslední chvíli omluvili Matěj Sehnoutka a Tomáš Stejskal. Ostatní tak museli více bojovat, avšak opět reprezentovali město a oddíl perfektně. Ze sedmi utkání jsme čtyřikrát vyhráli, dvakrát prohráli a jednou remizovali, Přes napjatý závěr a lepším skórem jsme se umístili na krásném třetím místě.

Všichni kluci bojovali a zaslouží si velkou pochvalu za srdíčko, které na hřišti nechali.  Turnaj byl velmi dobře zorganizován, každý z účastníků (i my trenéři) dostal balíček a vněm řízek, chleba, nealko pitíčko, sušenka a jablíčko, prostě mňamka.

Turnaj byl zahájen přivítáním starosty města p. Horinky v 09,00 hod, vyhlášení výsledků bylo okolo 14,00 hodině. V tom horku jsme všichni vydrželi včetně rodičů paní Hovadové, p. Hartmana a p. Marteneka, kterým bychom chtěli za pomoc a fandění poděkovat.

Nejlepší nakonec.

Jako nejlepší hráč celého turnaje byl vyhlášen hráč Spartaku Chrastava Lukáš Močárko. Musím potvrdit, že si to zasloužil, střídal výjimečně, bojoval a strhnul ostatní k bojovnosti a k celkovému krásnému výsledku.

Za umístění na třetím místě každý obdržel medaili a dále jsme dostali za 3. místo pohár, diplom a modrý míč Nike.

Kluci, trenéři Vám děkují a přejí hezké prázdniny.

Výsledky utkání:
Chrastava – Hrádek „A“ 5 : 1     Chrastava – Krásná Studánka  0 : 1
Chrastava – Hrádek „B“ 4 : 2     Chrastava – Doubí   0 : 6
Chrastava – Hejnice 3 : 0          Chrastava – Bogatyna   3 : 3                               Chrastava – Ruprechtice 4 : 2

Trenéři L+P

 

Rozlučka naší přípravky

Rozlučka s fotbalovou sezónou mladší a starší přípravky.

Dne 10.6. 2017 od 16,30 hodin proběhlo na našem hlavním hřišti společné rozloučení s fotbalovou sezónou mladší a starší přípravky za účasti rodičů. Na začátku bylo provedeno trenéry p. Močárkem a p. Soldánem ve zkratce zhodnocení sezóny, následně byly stanoveny termíny zahájení přípravy na novou sezónu a na závěr shromáždění byla slavnostně rozdána písemná poděkování všem malým fotbalistům, kteří přecházejí do vyšší kategorie.

 Následovala fotbalová utkání hráčů mladší a starší přípravky proti rodičům na vytvořených třech hřištích podle kategorii. Výsledky zápasů se nepodařilo zaznamenat, avšak velkým kladem bylo to, že se zapojili převážně všichni i malá děvčata a hlavně nedošlo ke zranění.

 Přálo nám počasí, tak se opékaly vuřty a souběžně hrála utkání. Naše poděkování patří maminkám, které donesly na stůl dobroty, takže byl všeho dostatek a kdo chtěl, tak se bavil. Abych nezapomněl taktéž na poděkování panu Sehnoutkovi, který nám  koupil sud limonády, dalo by se říci, že spokojenost. Snad kaňkou na celé akci byla neomluvená absence některých hráčů a rodičů.

Na závěr si popřejme, abychom se po prázdninách setkali všichni ve zdraví a společným úsilím nás trenérů, Vás rodičů a kluků rozjeli ten náš fotbálek.

Trenéři

 

Poslední turnaj mladších přípravek před prázdninami

V sobotu 27.5.2017  naši nejmenší fotbalisti poměřili síly v  turnaji na travnatém hřišti SK Hejnice.  Vedle dvou domácích týmů A a B se turnaje zúčastnila mužstva z Dětřichova, Višňové a z Frýdlantu A a B .Celkem 7 družstev a hrálo se svižně na dvou hřištích po 13 minutách.

Naši kluci nastoupili v sestavě Tonda Nosek, Lukáš Močárko, Dominik Matuškovič, Matěj Sehnoutka, Dan Hartman, Matouš Soukup, Matyáš Krojídlo, VojtaTůma a Matyáš Martenek . Kluci opět reprezentovali město a oddíl perfektně, všechna šest utkání vyhráli a byli vyhodnoceni jako nejlepší tým s  celkovým skórem 30:4..

Střeleckou muškou se prosadili Lukáš 13x, Dominik 5x,  Matěj 9x,Vojta 2x a i golman Tonda 1x.

Chtěli bychom  poděkovat všem klukům  za bojovnost a slušné vystupování po celou dobu  turnaje a taktéž pí Močárkové (Amálce a Jimimu), p. Sehnoutkovi, p. Krojídlovi,a p. Martenekovi za dopravu .

Výsledky utkání:

Chrastava – Dětřichov 3:1 Chrastava – Hejnice A  2:1
Chrastava – Frýdlent A 11:0 Chrastava – Hejnice B 4:0
Chrastava – Višňová 5:1 Chrastava – Frýdlant B  5:1

Trenéři L+P

Turnaj mladších přípravek dne 21.5.2017

V neděli 21.5.2017, za hezkého slunečného počasí, naši nejmenší fotbalisti poměřili síly v  turnaji na travnatém hřišti VTJ Rapid Liberec ve Svojsíkově ulici.  Vedle dvou domácích týmů A a B se turnaje zúčastnila mužstva Sokol Stráž nad Nisou, MFK Podještědí, Viktoria Dětřichov a Slovan Vesec.

Naši kluci nastoupili v sestavě Tonda Nosek, Lukáš Močárko, Dominik Matuškovič, Matěj Sehnoutka, Dan Hartman, Matouš Soukup, Tomáš Stejskal, Ondra a Josef Hovadové. Kluci opět reprezentovali město a oddíl perfektně, ze  šesti utkání  pětkrát vyhráli a jedno prohráli s vítězem turnaje (zaslouženě) VTJ Rapid Liberec „A“ s celkovým skórem 22:7.

Všichni kluci bojovali a střeleckou muškou se prosadili Lukáš 10x, Dominik 3x, Tomáš 5x, Dan 1x, Josef 2x a Matěj 1x

Chtěli bychom  poděkovat všem klukům za bojovnost a slušné vystupování po celou dobu  turnaje a taktéž  p.Hartmanovi s Davídkem, p. Hovadové a kompletní rodince Matuškovičové  za  doprovod a slušné fandění.

Výsledky utkání:

Chrastava – Dětřichov 6:0  
Chrastava – Slovan Vesec 3:2
Chrastava – Rapid „B“ 7:0
Chrastava – Rapid „A“ 0:4
Chrastava – Sokol Stráž n.N. 3:0
Chrastava – MFK Podjěštědí 3:1

Trenéři L+P

Turnaj mladších přípravek v Novém Městě pod Smrkem

     V neděli 14.5.2017 se naši nejmenší fotbalisti zúčastnili turnaje v Novém Městě pod Smrkem. Do turnaje nastoupila mužstva z domácího Nového Města pod Smrkem, Habartic, Višňové, Dětřichova a naše mužstvo.

     Bylo osloveno 11 chlapců, avšak přes různé omluvy jsme nakonec vyjeli do vzdáleného města v sestavě Tonda Nosek, Lukáš Močárko, Dominik Matuškovič, Matěj Sehnoutka, Dan a David  Hartmanové. Kluci reprezentovali město a oddíl perfektně, všechna  utkání vyhráli bez inkasované branky v celkovém poměru 30:0. Na tomto skóre se podíleli brankami  Matěj – 4, Lukáš – 11, Dominik – 8, Tonda – 4, Dan – 3.  I přes snahu všech kluků přihrávat nejmenšímu Davidovi ke skórování, se jako jedinému nepodařilo vsítit branku (ale byl velice šikovný).

     Chtěli bychom poděkovat všem klukům za bojovnost a slušné vystupování po celou dobu soutěžního turnaje a taktéž  tatínkům p. Matuškovičovi, Hartmanovi a Sehnoutkovi  za  podporu našich nejmenších fotbalistů.

Výsledky utkání:

  • Chrastava – N. Město 7:0
  • Chrastava – Habartice 9:0
  • Chrastava – Višňová 7:0
  • Chrastava – Dětřichov 7:0

Trenéři L+P

Turnaj ml. přípravky v Raspenavě

V sobotu 4.3.2017 jsme s našimi svěřenci poměřili síly v Raspenavě. Článek o průběhu turnaje dodáme později. Kluci byli výborní.