Rozlučka naší přípravky

Rozlučka s fotbalovou sezónou mladší a starší přípravky.

Dne 10.6. 2017 od 16,30 hodin proběhlo na našem hlavním hřišti společné rozloučení s fotbalovou sezónou mladší a starší přípravky za účasti rodičů. Na začátku bylo provedeno trenéry p. Močárkem a p. Soldánem ve zkratce zhodnocení sezóny, následně byly stanoveny termíny zahájení přípravy na novou sezónu a na závěr shromáždění byla slavnostně rozdána písemná poděkování všem malým fotbalistům, kteří přecházejí do vyšší kategorie.

 Následovala fotbalová utkání hráčů mladší a starší přípravky proti rodičům na vytvořených třech hřištích podle kategorii. Výsledky zápasů se nepodařilo zaznamenat, avšak velkým kladem bylo to, že se zapojili převážně všichni i malá děvčata a hlavně nedošlo ke zranění.

 Přálo nám počasí, tak se opékaly vuřty a souběžně hrála utkání. Naše poděkování patří maminkám, které donesly na stůl dobroty, takže byl všeho dostatek a kdo chtěl, tak se bavil. Abych nezapomněl taktéž na poděkování panu Sehnoutkovi, který nám  koupil sud limonády, dalo by se říci, že spokojenost. Snad kaňkou na celé akci byla neomluvená absence některých hráčů a rodičů.

Na závěr si popřejme, abychom se po prázdninách setkali všichni ve zdraví a společným úsilím nás trenérů, Vás rodičů a kluků rozjeli ten náš fotbálek.

Trenéři

 

Mladší žáci – domácí utkání proti Doubí

Zdravím naše příznivce,

v neděli 23.10.2016 jsme dopoledne sehráli další mistrovské domácí utkání proti borcům z Doubí Liberec. Utkání to nebylo vůbec lehké. Téměř polovinu našeho týmu tvořili hráči z naší starší přípravky. O to více nás těší skutečnost, že jsme zaslouženě vyhráli 4:2. Už v první půli naši kluci ukázali, že umí zatlačit soupeře do kouta. Hned první branku zajistil ve čtvrté minutě Honzík Klust po centru Filipa Grusmana. Soupeř ale dokázal vyrovnat po chybné rozehrávce od naší branky. Do kabin jsme odcházeli s hlavou svěšenou, protože šancí jsme měli hodně, ale chybělo nám více střel a štěstí. Po změně stran naši kluci do toho zase šlápli. Ve 41. minutě to dobře zmáknul Tadeáš Teichman, který vzal míč na své kopačky a téměř z nemožného úhlu vstřelil krásný gól na 2:1. Jenomže soupeř si to nenechal líbit a ve 49. minutě opět vyrovnal. To už bylo zoufalství. Naši kluci měli jednoznačně více ze hry, ale soupeř vyrovnal. Byly to nervy. Avšak trenér Pepa Adámek se rozohnil a vybičoval své svěřence do takového stavu, kdy soupeř neměl prostě šanci. V 59. minutě se do střely opřel Martin Adámek (kapitán) a neminul. Byla to ostrá střela a brankař soupeře se ani nevzpamatoval a už tahal míč ze své sítě. Minutu poté ještě vstřelil Tadeáš Teichman poslední gól utkání a pojistil tak vítězství Chrastavy. Kluci, moc a moc děkujeme. Jste dobří a pokračujte takhle dál. Je radost chodit a koukat na vaše utkání. Je to zážitek. Hoši děkujem :-).

Sestava: Kuba H., Martin A., Honza K., Honza D., Honza B., Tadeáš T., Patrik Š., Filip G., Matěj M., Šimon M., Adam J.

20161023_111614

Radost, je to radost našich kluků, podívejte se:

Turnaj st. přípravky ve Višňové

V neděli 29.5.2016 jsme se starší přípravkou absolvovali poslední turnaj v jarní sezóně a to ve Višňové. Přálo nám hezké počasí a kluci hned v prvním utkání prokázali velkou bojovnost a chuť vyhrát. Během několika minut jsme vedli o tři góly a kanonáda našich střelců pokračovala. I druhý a čtvrtý zápas jsme vyhráli a umístili jsme se tak celkově na krásném druhém místě. Musíme pochválit všechny kluky, protože se opravdu snažili. Výborně hráli naši útočníci. Matěj Magdolen i Tadeáš Teichman ukázali svou zkušenost a sílu ve střelách na bránu a samozřejmě proměnili hned několik krásných střel v gólovou nadílku. Šikovné a rychlé nohy a nespočet kliček ukázal Honzík Klust, který svými bravurními přihrávkami zajistil mnoho gólových příležitostí, ale samozřejmě i několik gólů soupeři sám uštědřil. Na svou šťastnou vlnu se vrátil i náš výborný kanonýr Ondra Šimek, který si v posledním utkání zajistil hattrick a proměnil i penaltu. Levé křídlo našeho útočného letadla obsadil Filda Fajtů a soupeř prostě neměl šanci. Střed zálohy zajišťoval Honzík Doležal a Míša Žur. Oba hráli velice obětavě a díky jejich šikovnosti ztratil soupeř mnoho šancí. Nesmím zapomenout ani na naše obránce. Kuba Tvrdek ukázal, že v Chrastavě roste skutečně šikovný stoper. Vašek Pelc má obrovskou sílu a prakticky nedopřál soupeři, aby vystřelil na naši bránu. Marek Kos již získal dobrý přehled a tak vždy neomylně zasahoval tam, kde měl. No a poslední pochvala patří gólmanovi Jirkovi Víkovi, který bez přípravy musel nastoupit na tento nelehký post a náš tým několikrát podržel ve chvíli, kdy to opravdu potřeboval. Děkujeme kluci za hezký fotbalový zážitek a přejeme vám, abyste takto pokračovali i nadále a zlepšovali se. Děkujeme rodičům za podporu i pomoc s dopravou.

PS: Málem bych zapomněl. Obrovské díky patří také trenérům. Chlapy, je vidět, že to děláte moc dobře … :-).

Děkujeme Veronice Šimkové za fotografie.

Rozlučka přípravky a ml. žáků

Zdravím naše příznivce, v sobotu 28.5.2016 se uskutečnilo tradiční rozloučení s fotbalovou sezónou 2015/2016 našich nejmenších fotbalistů z přípravek a mladších žáků. Sice nám nepřálo počasí, ale nálada byla skvělá a věřím, že si to všichni moc užili. Velkým překvapením pro malé fotbalisty bylo zajisté ocenění jejich práce a sportovních úspěchů a to v podobě trika s logem, vysněného čísla a hlavně s vlastním jménem :-). Děkujeme trenérům a všem, kteří rozlučku připravili. Děkujeme rodičům za skvělé dobroty a více komentářů není třeba. Za vše mluví tyto fotografie.

Děkujeme Veronice Šimkové za fotografie.

 

Domácí turnaj st. přípravky 15.5.2016

Zdravím všechny naše příznivce,

v neděli 15. května se uskutečnil na domácí půdě turnaj starších přípravek. Celkem se mezi sebou utkalo pět týmů. Sice nám trochu poprchávalo, ale náladu našich svěřenců to nijak neovlivnilo. Jejich bojovnost byla ukázková, a proto se zaslouženě umístili na pomyslné bedně a to na nejvyšším stupínku. Někteří z hráčů sice mají ještě skryté rezervy, ale celkově máme výborný tým. Kluci, moc děkujeme, jste dobří, ale musíte stále makat a zlepšovat se.

 

 

Starší přípravka v Mníšku 30.4.2016

   V sobotu 30.4. se starší přípravka zúčastnila dalšího turnaje, tentokrát v Mníšku. Chrastavu reprezentovali: v bráně skvělý Adam Janoušek, říznou obranu tvořili Mára Kos, Jirka Vík, Denis Dušek, Vašek Pelc a o góly se starali Michal Žůr, Honzík Klust, Honzík Doležal a Matěj Magdolen.

   K prvnímu zápasu jsme nastoupili proti Mníšku B a úvod se nám vůbec nepovedl. Během chvilky jsme prohrávali 3:0. Kluci to ale nevzdali a podařilo se jim vyrovnat na 3:3. Pak jsme však znovu po chybě dostali gól a prohrávali. Ani tentokrát to kluci nezabalili a znovu se jim podařilo vyrovnat. Na konci jsme měli šance i na úplné otočení výsledku, ale bohužel jsme je neproměnili.

   Druhý zápas jsme se nedokázali prosadit proti Vratislavicím A a prohráli jsme 2:0. Další zápas jsme si poradili s Mníškem A 4:3 a nakonec jsme rozdrtili Vratislavice B 8:1.

   Jediný člověk z Chrastavy, který asi neměl z výkonů kluků tak úplnou radost, byl dědeček našeho Honzíka Klusta. Mají spolu totiž dohodu, že za každý gól, který Honzík nadělí soupeři, dostane 50,-Kč a za nahrávku na gól 25,-Kč. Myslím, že po dvou turnajích bude muset žádat o zvýšení důchodu :-). Pokaždé ho to stálo cca 350,-Kč.

   Zhodnocení: Kluci se moc snažili, nevypustili žádný souboj a předvedli i hodně „fotbalovosti“. Ne že by nebylo co zlepšovat, ale je  vidět velký pokrok.

     Doufám, že to tak cítí i kluci a baví je to. V sobotu nám přišlo, že ano. Kluci děkujeme.

    Trenér  Jirka

Fotografie od Lenky Švorcové. Děkujeme.

 

 

Rozlučka přípravky a ml. žáků

Galerie

Galerie obsahuje celkem 125 obrázků.

Dne 28.12.2015 jsme završili fotbalový rok 2015 a jak jinak než fotbalem. Hrálo se urputně, děti proti rodičům, rodiče proti trenérům, maminky proti tatínkům atp. Nakonec zaslouženě vyhrál tým maminek a trenérům tím bylo jen potvrzeno, že bojovnost jejich svěřenců … Celý příspěvek

Druhý ročník 2015 o pohár starosty starší přípravky

Zdravím naše příznivce,

     v neděli 1.11.2015 se na UMT za halou TJ Spartak Chrastava konal již druhý ročník turnaje o pohár starosty města Chrastavy v kategorii starších přípravek. Panovalo sice podzimní leč slunečné počasí, takže jsme si to všichni moc užili. Naši kluci při hře trochu chybovali, ale snažili se a proto jsme nakonec obsadili krásné druhé místo. Děkujeme městu za podporu dětí touto formou, děkujeme trenérovi Pepovi Adámkovi za kompletní organizaci a přejeme dětem, aby se neustále zlepšovaly. Byli bychom rádi, pokud by do kategorie U9 (9 let a mladší) zavítalo více fotbalových nadšenců, kteří by se chtěli naučit hrát fotbal. Pokud máte chuť, přijďte mezi nás. Na závěr připojujeme odkaz na video z turnaje: https://www.youtube.com/watch?v=LZ0z2EVN_Fs&feature=youtu.be a děkujeme panu Loučkovi za jeho natočení. Pokud máte nějaké pěkné fotografie, pošlete nám je prosím.

Trenéři

P.S.: Možná je jen trochu škoda, že nepřišlo fandit více rodičů. Doufáme, že to příště bude lepší smiley.

Mladší žáci a starší přípravka – trénink ve 45. týdnu

V týdnu od 2.11.2015 trénují mladší žáci a starší přípravka takto:

Mladší žáci:

Úterý 3.11. od 15.00-16.30  na UMT za halou TJ Spartak Chrastava (trénuje  Dan Zah 602 796 493)

Pátek 6.11. od 16.30 do18.00 na UMT za halou TJ Spartak Chrastava (trénuje Lukáš Krága 722 135 527)

 

Starší přípravka

Úterý 3.11. od 15.00-16.30  na UMT za halou TJ Spartak Chrastava (trénuje Martin Šimek 736 768 865)

Pátek 6.11. od 16:30 do18.00 na UMT za halou TJ Spartak Chrastava (trénuje Jiří Doležal 606 646 750)