Mezinárodní turnaj v Německu

     Předposlední červencový víkend se naši mladí chrastavští fotbalisté vydali do partnerského města Eichstättu v Německu poměřit své síly v mezinárodním fotbalovém turnaji v kategorii U11 a U15. Mladší kategorii reprezentovali Martin Adámek, Jan Bláha, Martin Fiala, Jan Doležal, Václav Pelc, Šimon Mucha, Matěj Rožec, Antonín Severa a Filip Grusman, starší kategorii Jiří Hájek, Radovan Šnýdl, Marek Souček, Daniel Zah, Jakub Hille, Dominik Wolf, Tomáš Pavelka, Petr Fedák, Michal Suchánek, Martin Tajbr, Dominik Šupol a Dalibor Heblák. Oba týmy doprovázeli trenéři Josef Adámek, Vladimír Šnýdl, Jiří Doležal a Petr Grusman.

     Odjeli jsme již v pátek dopoledne a cesta trvala přes šest hodin. Eichstätt je historické univerzitní město na řece Altmühl přibližně ve středu Bavorska. Obklopují ho kopce přírodního parku Altmühltal a vládne tam naprostý klid a pohodová atmosféra. Cesta proběhla bez problémů a odpoledne jsme šťastně dorazili. Pořadatelé nás srdečně přivítali, ubytování jsme měli zajištěno v místní boxerské tělocvičně. Po zabydlení jsme se autobusem přemístili do areálu, ve kterém jsme měli připravenou večeři a ve kterém jsme si mohli zatrénovat. Přálo nám krásné počasí a tak jsme si páteční večer všichni náramně užili. Po tréninku jsme procházkou navštívili centrum města, kde jsme zrelaxovali a den jsme zakončili sladkou tečkou v podobě výborné italské zmrzliny.

     V sobotu ráno jsme se opět autobusem vydali do sportovního areálu, kde jsme naše svěřence rozcvičili a lehce jsme potrénovali. Již od rána pražilo slunce. Po slavnostním zahájení, proslovu starosty města Eichstättu pana Andrease Steppbergera a zaznění státních hymen začal turnaj. Hrálo se paralelně na dvou hřištích a čekali nás soupeři z Německa, Polska a Itálie. Nervozita byla značná.

     V mladší kategorii se utkalo 6 týmů rozdělených do dvou skupin. Výherci skupin pak hráli semifinále a finále. Naši mladší kluci byli hned od počátku zakřiknutí, jako by bez energie a chuti vyhrát. To se promítlo ve výsledku. Po dvou prohraných utkáních jsme rázem bojovali o umístění na pátém místě. Hned z počátku jsme dostali smolné dvě branky a štěstí se nám tak obloukem vyhýbalo. V tomto posledním zápase kluci bojovali a v posledních minutách a z posledních sil skóre vyrovnali. Následovali penalty. Výborný Václav Pelc v brance propustil za svá záda z pěti pokusů pouze dvě střely. Za nás proměnili penaltu Filip Grusman a opět Václav Pelc. Po nerozhodném výsledku následovala poslední penalta, ve které měl větší štěstí soupeř. I tak ale bylo poslední utkání velkým fotbalovým zážitkem a klukům patří náš dík.

     Ve starší kategorii bylo pět týmů a hrál každý s každým. V prvním utkání jsme bohužel prohráli o jednu branku. V dalším zápase jsme inkasovali dva góly a opět jsme prohráli. Proti týmu z Itálie jsme však od počátku byli lepší a to se proměnilo ve výsledném skóre 5:0. Za zmínku stojí dva góly vstřelené Dominikem Wolfem z rohových kopů v rozpětí pěti minut. I rozhodčí „vyseknul“ poklonu. Naším nejlepším střelcem byl Michal Suchánek, který v celém turnaji uštědřil soupeři šest gólů. Hezká podívaná byla i na naše obránce, kde Radovan Šnýdl ukázal několik pěkných obranných zákroků. Na pravém křídle pak několikrát předvedl Martin Tajbr fantastické zrychlení s balónem a průnik prakticky přes celé hřiště. Třetí místo tak bylo zasloužené a rovněž našim starším svěřencům patří poděkování.

     Po skončení turnaje proběhlo slavnostní vyhlášení výsledků, předání cen a medailí starostou města Eichstättu. Následovala volná zábava a večeře. Navečer jsme opět vyrazili do centra města na ještě lepší zmrzlinu, která po parném sobotním dni výtečně chutnala. V neděli ráno jsme se po snídani rozloučili s pořadateli, kteří se o nás výborně starali a vydali se domů.

     Velké poděkování patří trenérům, hráčům, ale i Davidovi Bednářovi, který nás bezpečně dopravil na turnaj i zpět. Příští rok nás čeká turnaj partnerských měst v Chrastavě. Věříme, že na něm ukážeme lepší výsledky a že nás přijdete podpořit.

Petr Grusman

Video TV Chrastava

Fotogalerie

Mladší žáci – domácí utkání proti Doubí

Zdravím naše příznivce,

v neděli 23.10.2016 jsme dopoledne sehráli další mistrovské domácí utkání proti borcům z Doubí Liberec. Utkání to nebylo vůbec lehké. Téměř polovinu našeho týmu tvořili hráči z naší starší přípravky. O to více nás těší skutečnost, že jsme zaslouženě vyhráli 4:2. Už v první půli naši kluci ukázali, že umí zatlačit soupeře do kouta. Hned první branku zajistil ve čtvrté minutě Honzík Klust po centru Filipa Grusmana. Soupeř ale dokázal vyrovnat po chybné rozehrávce od naší branky. Do kabin jsme odcházeli s hlavou svěšenou, protože šancí jsme měli hodně, ale chybělo nám více střel a štěstí. Po změně stran naši kluci do toho zase šlápli. Ve 41. minutě to dobře zmáknul Tadeáš Teichman, který vzal míč na své kopačky a téměř z nemožného úhlu vstřelil krásný gól na 2:1. Jenomže soupeř si to nenechal líbit a ve 49. minutě opět vyrovnal. To už bylo zoufalství. Naši kluci měli jednoznačně více ze hry, ale soupeř vyrovnal. Byly to nervy. Avšak trenér Pepa Adámek se rozohnil a vybičoval své svěřence do takového stavu, kdy soupeř neměl prostě šanci. V 59. minutě se do střely opřel Martin Adámek (kapitán) a neminul. Byla to ostrá střela a brankař soupeře se ani nevzpamatoval a už tahal míč ze své sítě. Minutu poté ještě vstřelil Tadeáš Teichman poslední gól utkání a pojistil tak vítězství Chrastavy. Kluci, moc a moc děkujeme. Jste dobří a pokračujte takhle dál. Je radost chodit a koukat na vaše utkání. Je to zážitek. Hoši děkujem :-).

Sestava: Kuba H., Martin A., Honza K., Honza D., Honza B., Tadeáš T., Patrik Š., Filip G., Matěj M., Šimon M., Adam J.

20161023_111614

Radost, je to radost našich kluků, podívejte se:

Rozlučka přípravky a ml. žáků

Zdravím naše příznivce, v sobotu 28.5.2016 se uskutečnilo tradiční rozloučení s fotbalovou sezónou 2015/2016 našich nejmenších fotbalistů z přípravek a mladších žáků. Sice nám nepřálo počasí, ale nálada byla skvělá a věřím, že si to všichni moc užili. Velkým překvapením pro malé fotbalisty bylo zajisté ocenění jejich práce a sportovních úspěchů a to v podobě trika s logem, vysněného čísla a hlavně s vlastním jménem :-). Děkujeme trenérům a všem, kteří rozlučku připravili. Děkujeme rodičům za skvělé dobroty a více komentářů není třeba. Za vše mluví tyto fotografie.

Děkujeme Veronice Šimkové za fotografie.

 

Rozlučka přípravky a ml. žáků

Galerie

Galerie obsahuje celkem 125 obrázků.

Dne 28.12.2015 jsme završili fotbalový rok 2015 a jak jinak než fotbalem. Hrálo se urputně, děti proti rodičům, rodiče proti trenérům, maminky proti tatínkům atp. Nakonec zaslouženě vyhrál tým maminek a trenérům tím bylo jen potvrzeno, že bojovnost jejich svěřenců … Celý příspěvek

Mladší žáci – zhodnocení sezóny

Zdravím mladší žáky a rodiče,

     předně bych chtěl všem poděkovat za zvládnutí letošní sezóny. Sice jsme se neumístili v první polovině tabulky, ale rozhodně jsme nepatřili k nejhorším týmům, kluci se moc snažili, ale někdy nám chybělo trochu toho fotbalového štěstí. Když vzpomenu na zápas v Chotyni nebo domácí utkání proti Novému Městu, myslím, že už se kluci něco z fotbalu naučili. Někteří hráči mě dokonce velmi mile překvapili, pracují na sobě a je to moc a moc znát. Nebudu hodnotit jednotlivé hráče, ale jako tým jste udělali velký pokrok, zlepšili jste se a za to vám děkuji. Nicméně nás stále ještě čeká hodně práce. Na závěr děkuji rodičům za podporu, bez které bychom to vážně nezvládli a trenérům moc za výdrž smiley.

Trenér Pepa Adámek

Mladší žáci a starší přípravka – trénink ve 45. týdnu

V týdnu od 2.11.2015 trénují mladší žáci a starší přípravka takto:

Mladší žáci:

Úterý 3.11. od 15.00-16.30  na UMT za halou TJ Spartak Chrastava (trénuje  Dan Zah 602 796 493)

Pátek 6.11. od 16.30 do18.00 na UMT za halou TJ Spartak Chrastava (trénuje Lukáš Krága 722 135 527)

 

Starší přípravka

Úterý 3.11. od 15.00-16.30  na UMT za halou TJ Spartak Chrastava (trénuje Martin Šimek 736 768 865)

Pátek 6.11. od 16:30 do18.00 na UMT za halou TJ Spartak Chrastava (trénuje Jiří Doležal 606 646 750)

ML.ŽÁCI-MISTRÁK

DOBRÝ DEN, MLADŠÍ ŽÁCI
ČEKÁ NÁS DALŠÍ MISTROVSKÉ UTKÁNÍ NA DOMÁCÍ PUDĚ PROTI TEAMU NOVÉHO MĚSTA POD SMRKEM.
TENTO ZÁPAS SE HRAJE 18.10.2015,SRAZ HRÁČU BUDE V 9.30 NA HŘIŠTI.NEZAPOMENTĚ PROSÍM DÁT
HRÁČUM TERMO PRÁDLO,JAK POD DRES,TAK I POD TRENKY-NEJLÉPE V ČERNÉ BARVĚ.
SAMOZŘEJMOSTÍ JE SPRCHÁČ A RUČNÍK-JEN PŘIPOMÍNÁM.
NOMINACE:ADÁMEK,BLÁHA,HILLE,RUBEŠ,ROŽEC,SOBOTKA ŠPRYSL,SOUČEK.TVRDEK,VÁLEK,ZAH,GRUSMAN